Mutipüüdjate tehtud tööd

Aed Jüri alevikus Harjumaal

Mutipüüdjate esimene objekt. Kinnistu omanik oli kaua hädas olnud tegelastega, kes kaevavad üles tema muru ja uuristavad köögiviljapeenra all ning kasvuhoones. Territooriumilt saime kätte kokku 2 mutti, kelle peremees “teiste hirmuks” maja treppi trofeena kaunistama jättis.

Mutid aial


Aed Pahkla külas Raplamaal

Kaunis taluhoone, mille ümber suur aed, mis asus metsa sees. Ees-aeda mutid esialgu rüüstanud ei olnud, kuid tagaaias oli pahandust tehtud palju. Kokku lugesid Mutipüüdjad üle 60 mullakuhila. Meie tööd saatis edu, kui avastasime esimesel lõksude kontrollimisel kokku 5 mutti, mis püüti kinni nii muru all olevatest käikudest, peenramaalt ja õunapuu juurte alt.

Mutid aiapostil


Aed Vääna-Jõesuus Harjumaal

Kaunis maja ning aed jõe ääres oli pilt, mis Mutipüüdjatele esmapilgul avanes. Kahjuks ei olnud aeda külvatud murust suur midagi järel, kuna kogu ala kattis pidev muti hunnikute muster. Hetkel on mutipüüdjatel õnnestunud kinni püüda 4 mutti, kuid töö jätkub.

Mutid kivil


Aed Kiia külas Harjumaal

Tegemist oli majaga väikses metsatukas, kus territooriumi ümbritses neljast küljest mets. Esialgu tundus, et tegu on keerulise objektiga, kuna metsast kõiki mutte kinni püüda ei ole võimalik. Mutipüüdjad said aiast ja aia perimeetrilt kätte kolm mutti. Viimastel andmetel on aed siiani mutivaba.


Aed Järvekülas Harjumaal

Krundi omanik oli Ukrainast pärit härrasmees. Tegemist oli kauni aiaga, mida mutid halastamatult laastasid. Õnneks asusid Mutipüüdjad tegutsema enne, kui mutide hävitustöö kauni muruni jõudis. Meil õnnestus lillepeenrast ja muru äärsetelt ribadelt kätte saada 3 mutti.


Aed Jüri alevikus Harjumaal

Kaunis maja ning veel kaunim aed, kus olid ligi poole meetrised mullakuhilad – see oli vaatepilt, mis Mutipüüdjatele esialgu avanes. Paraku ei olnud “kaevureid” rohkem kui üks. Viimastel andmetel on aed siiani mutivaba.


Aed Nõmmel Tallinnas

Uued omanikud oli just majja sisse kolinud ning soovisid “kutsumata külalistest” lahti saada. Peres kasvas väike poiss, kes isiklikult kõik paigaldatud lõksude asukohad käega üle patsutas. Kvaliteedi kontroll toimis ning tulemuseks oli 3 mutti.


Aed Koidu külas Harjumaal

Kaunis aed, mis piirnes ühest küljest metsaga. Naabritel olevat samuti kunagi muttidega probleeme olnud, kuid viimasel ajal mitte. Muru pealt ning lillepeenrast õnnestus kätte saada 3 mutti.


…need on vaid mõned näited Mutipüüdjate tööst