Kuidas muttidest lahti saada?

Kõige tõhusam meetod on muttide hävitamine nende väljapüüdmise teel. Lisaks efektiivsusele on see ökoloogiliselt kõige puhtam püüdmismeetod, kuna igasugused kemikaalid võivad koos mulla ja veega sattuda meie söögilauale. Mutte on soovitav püüda kasutuselolevatest käikudest, kuna nii on see kõige tõhusam. Soovitus on mutte püüda kevadel enne poegimist, mis on mai lõpus-juuni alguses, kuna nii tagatakse see, et uus pesakond mutte ei lähe aias liikvele.

Kallimateks ja aega nõudvamateks lahendusteks on mutivabade aedade loomine, kus muru alla paigaldatakse spetsiaalne peene silmaga võrk, mis ei lase loomadel hunnikuid üles ajada või valatakse aia alla betoonist vundament.

Muttide eemale peletamiseks on võimalik kasutada igasuguseid kaubanduses olevaid ja isetehtud vibratsiooni ja heli tekitavaid vahendeid. Kahjuks on nende mõju lokaalne (loetud meetrid) ning mitte väga kaua kestev, kuna mutid harjuvad sellega. Veel soovitatakse aeda istutada mõningaid taimi, mida mutt ei talu. Sellised taimed on näiteks harilik rass ja aedruut.

Harilik rass

Kui naabritel on samuti muttidega probleeme, siis tuleks naabritel ühiselt muttidele sõda kuulutada. Selliselt on suurem tõenäosus neist lahti saada. Keerulises olukorras on lisaks metsa ja põldude ääres elavad inimesed, kust mutid tihtipeale peale tükivad. Meie soovitus on probleemi ilmnemisel sellega tegeleda. Suuremate ja muule maailmale avatumate kruntide omanikel soovitame lisaks oma maatükile ka selle perimeetrilt püüda.

Loe lähemalt meie pakutavate mutipüügiteenuste kohta SIIT!

Rubriigid: Mutid, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga