Kuidas muttidest lahti saada?

Muttide püüdmine

Kõige tõhusam meetod muttidest lahti saamiseks on lõksudega püüdmine. Lisaks efektiivsusele on see ökoloogiliselt kõige puhtam püüdmismeetod, kuna igasugused kemikaalid võivad koos mulla ja veega sattuda meie söögilauale. Mutipüüdjad soovitavad mutte on soovitav püüda kasutuselolevatest käikudest. Soovitus on mutte püüda kevadel enne poegimist, mis on mai lõpus-juuni alguses, kuna nii tagatakse see, et uus pesakond mutte ei lähe aias liikvele.

Kallimateks ja aega nõudvamateks lahendusteks on mutivabade aedade loomine, kus muru alla paigaldatakse spetsiaalne peene silmaga võrk, mis ei lase loomadel hunnikuid üles ajada ja/või valatakse aia alla betoonist vundament.

Muttide peletamine

Muttide eemale peletamiseks on võimalik kasutada igasuguseid kaubanduses olevaid ja isetehtud vibratsiooni ja heli tekitavaid vahendeid. Kahjuks on nende mõju lokaalne (loetud meetrid) ning mitte väga kaua kestev, kuna mutid harjuvad sellega. Veel soovitatakse aeda istutada mõningaid taimi, mida mutt ei talu. Sellised taimed on näiteks harilik rass ja aedruut.

Harilik rass

Aia mutivaba hoidmine

Kui naabritel on samuti muttidega probleeme, siis tuleks naabritel ühiselt muttidele sõda kuulutada. Selliselt on suurem tõenäosus neist lahti saada. Keerulises olukorras on lisaks metsa ja põldude ääres elavad inimesed, kust mutid tihtipeale peale tükivad. Meie soovitus on probleemi ilmnemisel sellega kohe tegeleda. Suuremate ja muule maailmale avatumate kruntide omanikel soovitame lisaks oma maatükile ka selle perimeetrilt püüda.

Mutipüüdjate teenuseid kasutades garanteerid tulemuse!

TELLI TEENUS
Rubriigid: Mutid, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.